Sosyal Program_Tur

Sosyal Program günleri kongre yerinde belirlenecek ve tur kaydı kongre yerinde alınacaktır. 

1. ÜNYE GEZİ PROGRAMI
ÜCRET: 75 TL 
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER: Özel otobüs ile ulaşım, Öğle yemeği, Tekne turu, Rehberlik, Belirtilen tüm çevre gezileri. 

Program Akışı:
Saat 09.00 Otelden hareket
Yeşilin ve mavinin birleştiği sahil yolu üzerinden yürüyerek, Ünye'nin M.Ö 1700’lü yıllara  dayanan ve üzerinde Ayanikola Kilisesi’nin kalıntısı bulunan Ayanikola Adası’na doğru yürüyüş ve kiliseye ilişkin tarihi bilgilerin anlatımından sonra, içinde eski mezarların bulunduğu, Ünyelilerin sabah yürüyüşlerini yaptıkları ve denize girdikleri, Fok Fok, Vega ve Feneraltı denilen yerleri ziyaret ettikten sonra Feneraltı kafe’de çay molası.
Dikilitaş mevkiinden araçlara binerek Asarkaya kent ormanına hareket. Asarkaya kent ormanı koruma altına alınmıştır. Kuş gözlemciliği ve doğa yürüyüşleri yapılmakta ve birçok yabani hayvan ve farklı çeşitli bitki bulunmaktadır.
Oğle yemeği deniz kenarında bulunan Taka balık restoranında yenilecektir.
Oğle yemeğinin ardından Ünye merkezde bulunan Orta Çarşı ve Bakırcılar Arastası ve  Kadılar Yokuşu gezilecek. Taş işçiliğinin en güzel örneklerinin işlendiği giriş kapıları ve eski Ünye Evlerinin bulunduğu bu yokuş bir müze sokak gibidir.
Kadılar Yokuşu'nda bulunan MÜZE EV ziyaret edilecek hava koşulları uygun olursa, Ünye iskelesinden tekne turuna çıkılacak ve Yalı Kilisesi'nde düzenlenecek olan sergi ve müzik dinletisinin ardından otele dönüş.  

2. PERŞEMBE YAYLASI TURU:
ÜCRET: 75 TL
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER: Özel otobüs ile ulaşım, Öğle yemeği, Rehberlik, Belirtilen tüm çevre gezileri. 

Program Akışı: 
Saat 08:00 otelden hareket
İlk durak Çiseli şelalesi. Türkiye’nin en güzel 10 şelalesinden biridir. Kısa bir fotoğraf molasından sonra, rakımı yaklaşık 1.500 m. civarında olan bir dünya mirası olarak korunması amacıyla tescil edilen menderesleriyle ünlü her yıl Temmuz ayı içinde yayla şenlikleri düzenlenen Şenliklerde çeşitli yarışmalar, folklor gösterileri, konserler, sosyal ve kültürel etkinlikler, güreş müsabakaları, at yarışları vb. etkinlikler düzenlenen yaylaya gidiş. Yaylada öğle yemeği ve ardından Gaga gölüne gidiş. Gaga Gölü Bolaman Irmağı ile batısındaki Yassıtaş mevkii arasında, yaklaşık 6 km²’’lik bir alanı etkileyen heyelan sonucu yapıyı oluşturan üst Kretase flisleri yüzeyinde oluşmuştur.
Gölün Derinliği 10-15 metre arasında değişmektedir. Gölün ortasında küçük bir adacık bulunmaktadır. Göl manzarasında çay molası ve otele dönüş.

3. ORDU – GİRESUN TURU:
ÜCRET: 95 TL
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER: Özel otobüs ile ulaşım, Öğle yemeği, Tekne turu, Rehberlik, Belirtilen tüm çevre gezileri. 

Program Akışı: 
Saat 09:00 otelden hareket

İlk durak Bolaman  kalesi; Bolaman beldesinde denize doğru hafifçe sokulan burun üzerinde, zincirleme bir şekilde inşa edilmiş kaledir. Gözetleme ve karakol görevi için iç ve dış olmak üzere iki bölümden oluşmuştur. İç kale, kalenin batı ucunda yer almakta  çok yüksek duvarlardan oluşmuş, kesme taşlar kullanılmıştır, içinde bazilika planlı küçük bir şapel bulunmaktadır, iç kale üzerine 18. yüzyılda ahşap bir konak yapılmıştır. Kademoğlu Konağı olarak bilinen şimdilerde ise Haznedaroğlu ismiyle anılan bu ev, iç kale üzerine çift cumbalı olarak yapılmıştır. Bölgemizin sivil mimarlık örneğini temsil eder. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aslına uygun olarak onarılmıştır.
Kısa bir fotoğraf molası ardından Yason burnuna  hareket  1. derece arkeolojik, 2.derece doğal SİT alanıdır. 1869 yılında kilise onarılarak ziyarete açılmış, aslına uygun çevre düzenlemesi ile turizm cazibe merkezi haline getirilmiştir. 
Karadeniz sahili boyunca üzerinde kilise bulunan tek yarımada burasıdır.
120 çeşit turşu yapan Vonalı Celal’in yerini ziyaret.
Ordu merkeze hareket
Teleferik ile Boztepe’ye çıkış, Boztepe'de öğle yemeği ardından Giresun’a hareket.
Giresun Aksu Adası'na havanın uygunluğuna bağlı olarak tekne turu ve Giresun kalesine hareket.
Giresun kalesi  kentin kuzeyindeki yarımadanın kente hakim tepesi üzerinde yer almaktadır. Kalenin günümüze kadar gelebilen kalıntıları merkez kule ve ona bağlı güneydeki sur duvarlarıdır. Sur duvarlarının tabanındaki dikdörtgen büyük blok taşlardan yapılmış bölümü surların ve kalenin Helenistik ve Roma dönemine kadar gittiği izlenimini vermektedir. Kale gezimiz ardından otele dönüş.